Banány a vše o nich

11. dubna 2012 v 15:35 |  Ostatní
Banán -

Patříte mezi milovníky banánů? A neumíte si ani představit, že by toto exotické ovoce mělo zmizet z Vašeho jídelníčku? O banánech se můžeme dočíst spoustu zajímavostí, které jste možná ani nevěděli!


Něco málo o banánu
Slovo banán pochází z arabského slova "banan", což v překladu znamená prst. Jedná se tedy, jak název napovídá, o protáhlé ovoce, jehož cca 80 % hmotnosti tvoří jedlá dužina a zbývajících 20 % slupka. Je to plod rostliny zvané banánovník a u té nelze nezdůraznit jistou zajímavost. Jde o fakt, že banánovník se řadí mezi byliny a dorůstá až do výšky 16 m, tudíž je navíc řazen mezi nejvyšší byliny na světě. Hmotnost banánu je odvislá od odrůdy, ale obecně se dá říci, že typická je váha kolem 120 - 200 g.
Odkud se banány vzaly?
Na základě archeologických nálezů je možné datovat výskyt banánovníku až někdy do doby kolem roku 8000 př. n. l., nejpravděpodobněji někde na území dnešní Papuy-Nové Guineji. První písemná zmínka o této bylině se datuje okolo roku 600 př. n. l. a nalezneme ji jako součást buddhistických textů. S o něco mladší historií banánů je spojena velmi známá osoba tehdejší doby - Alexandr Veliký. Ten banány objevil v roce 327 př. n. l. v údolích Indie. Teprve v roce 200 n. l. se setkáváme s prvním známým organizovaným banánovým sadem, a to v Číně. Poté již stejně jako hýbali dějinami dobyvatelé a kupci rozvlnili obchodní stezky, se banány začaly dostávat do celého světa. Islámští dobyvatelé je přinesli do Palestiny, arabští kupci naopak roznesly obchod s banány po většině území Afriky. A nakonec v roce 1502 díky portugalským kolonistům vítají banány i břehy Nového světa, kde jsou vybudovány banánové sady a plantáže v oblasti Karibiku a střední Ameriky.
Jaké známe odrůdy banánů?
Ač se to nezdá, odrůd banánů existuje celá řada. U nás je nejznámější odrůda Cavendish, pro kterou je typická žlutá barva zralých plodů, dužina neobsahuje pecky a má jemnou sladkou chuť a vůni. Někdy se můžeme setkat s tzv. baby banány, které jsou o něco sladší. V tropických oblastech ale narazíme na další odrůdy, které jsou chuťově výraznější a také voňavější.
Asi se nenajde nikdo, kdo by "klasický" banán neznal, ale o jeho "zeleninovém" bratru se to s takovou jistotou říci nedá. Jedná se o druh banánu, který se za syrova nedá jíst. Je zelený a obsahuje jednak velké množství škrobu, a jednak tzv. taninu, látky, která způsobuje velmi trpkou chuť. Tuto odrůdu je nutné tepelně zpracovat, například uvařit, upéct nebo usmažit. Dalo by se říci, že nahrazuje brambory. Pro zajímavost, z této odrůdy se vyrábí také mouka, vaří se z ní banánové pivo, kečupy nebo se dokonce destiluje banánový gin:)
Dozrávání banánů
Pro kvalitu banánů je velmi důležitá teplota, při které dozrávají. Banány, které jsou dodávány do oblastí mírného pásma, tedy i k nám, se sklízí ještě zelené a nechávají se dozrát během dopravy. Věc je ale poněkud složitější, než by se mohlo zdát. Na straně jedné je podstatné, že při nízkých teplotách se banány kazí, šednou a ztrácí chuť, na straně druhé je nutné udržovat je při nízkých teplotách, aby se během transportu zvýšila životnost plodů. Je nutné tedy dbát na to, aby teplota nikdy neklesla pod 14 °C. Z výše uvedeného plyne, že by se banány neměly skladovat v lednici!
Co obsahuje banán?
Zralý banán obsahuje kolem 20 % sacharidů jako je glukóza, fruktóza nebo sacharóza. Tedy jednoduché cukry, díky kterým bývá banán tak často zatracovaný při redukčních dietách. Naopak pro sportovce je banán výborný před sportovním výkonem, jelikož rychle doplní energii. Jako další podstatná složka, která se nachází v banánu asi ze 75 %, je voda. Zbytek potom tvoří minerální látky astopové prvky. Jako příklad můžeme uvést draslík, sodík, vápník, hořčík, zinek, mangan nebo molybden. Jako další stojí za zmínkuaminokyselina tryptofan nebo tyrozin. Nelze opomenout také vitamíny, které se v banánech hojně nacházejí, především vitamíny skupiny B a vitamín A. Velmi důležitý je také obsah vlákniny.
Co pro nás banány mohou udělat?
Zralé banány mají v oblibě např. lidé s nemocným žaludkem. jelikož jsou díky obsahu jednoduchých cukrů lehce stravitelné. Dále obsažený draslík má vliv na ochranu srdce, napomáhá k udržení normálního tlaku a navíc je nezbytný pro správnou funkci svalů a nervů. Výše zmíněná aminokyselina tryptofan nám pomáhá usnout a také podporuje dobrou náladu, protože se z něj vytváří jiná aminokyselina, serotonin, která je právě za dobrou náladu "zodpovědná". Tyrozin se potom uplatňuje při hlubokém spánku. V banánu jsou také obsaženy zásadité látky, díky kterým působí toto ovoce jako přirozené antacidum, tedy látka bránící překyselení organismu.
Obecně lze tedy říci, že banány působí příznivě jednak na nervovou soustavu, také na svaly, trávicí ústrojí a mají vliv také na cévní soustavu.
Banány v kuchyni...
Zpracovat banány lze mnoha způsoby. Asi každý ví, že banán po oloupání velmi rychle zhnědne, je tedy potřeba ho téměř okamžitě zkonzumovat nebo alespoň pokapat citrónovou šťávou, která tento proces zpomalí. Banán je velmi oblíbená svačina, protože dobře zasytí, obsažené cukry dodají energii a navíc je to pro spoustu lidí "pamlsek". Využití nalezneme jak ve studené kuchyni, kdy ho přidáváme do salátů, ovocných mís a obložených talířů nebo moučníků, tak při vaření nebo např. grilování. Jako opravdový pamlsek jsou považovány banány sušené, někdy také nazývané "banánové chipsy".
Kdy je více než vhodné banány konzumovat?
Banány díky obsahu velkého množství látek můžeme využívat v mnoha případech. Při sportování slouží jako velmi rychlý zdroj energie, ulevuje při předmenstruačním syndromu nebo při pálení žáhy. Ulevuje lidem trpícím žaludečními potížemi, stabilizuje krevní tlak. Banány také mohou ulevit při depresích. Navíc pomáhají udržovat vyrovnanou hladinu cukru v krvi, tudíž jsou vhodné při redukcích váhy, jelikož tím zamezují pocitu hladu.

Banány a rozvojové země
V našich podmínkách se využívají pouze plody banánovníku a to navíc pouze ke konzumaci. Spousta rozvojových zemí však dokáže využít banány i banánovník v mnoho ohledech. Listy banánovníku například tvoří střechy příbytků, z částí se vyrábějí barviva, kosmetika, deštníky a také textilie. Na banánech je v dnešní době odhadem závislých asi půl miliardy lidí v Asii a v Africe.
Největšími exportéry banánů jsou v dnešní době Ekvádor, Kostarika, Kolumbie a Filipíny.

Věděli jste že...
  • Kolem banánů se točí jeden mýtus, který vychází z jeho složení. Jedná se o fakt, že se po banánech tloustne. Tento předpoklad vznikl z toho, že banány mají vysoký energetický obsah a obsahují již zmíněné jednoduché cukry. . Díky obsahu proteinů, vlákniny a minimálního množství tuků se z banánu stává při hubnutí pomocník číslo jedna. Dokáže zasytit, povzbudit mysl a dodat okamžitou energii. Opak je ale pravdou.Důležité je ale nezapomínat nekonzumovat banány ani jiné ovoce po 15 hodině.
  • Nezralé banány - obsahují tzv. odolný škrob, šťávy v tenkém střevě nedokážou rozložit - a když potom v tlustém střevě kvasí, může způsobit plynatost. Při zrání se ale většina škrobu změní v cukr, takže dobře vyzrálé banány jsou nejen sladší, ale také mnohem stravitelnější.
  • 100 gramů sušených banánů má oproti stejnému množství čerstvých asi pětkrát víc kalorií.
http://www.fitnesstv.cz/
 


Komentáře

1 Denn Denn | Web | 11. dubna 2012 v 16:19 | Reagovat

Ou tak tenhle článek mi přinesl mnoho zajímavých informací :O Já jsem teď snědla banán a je po 15 h :D Jenže mně ho koupila máma...ptž mám právě ty žaludeční potíže no :/ A nechce mi koupit vlákninu...jžš.

2 Saphire Saphire | Web | 11. dubna 2012 v 16:26 | Reagovat

Mám ráda banány, ale vzhledem k těm postřikům atd.. už je moc nejím. Naposledy mi po něm natekl ret, což bylo nepříjemný. Buď jsem alergická na ovoce nebo na ty chemikálie. :D

3 Cléa Cléa | Web | 11. dubna 2012 v 20:57 | Reagovat

Kdyby se po nich opravdu tloustlo, jak se všude prohlašuje, tak už je ze mě cvalda :D Banán jím skoro každý den a nijak po něm nepřibírám, nechápu, kde se vzaly ty fámy, jakože jsou banány tučné :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama